Warsztaty rodzinne MAGICZNY LAS W SŁOIKU

28

Listopad 2019

Zapraszamy na super warsztaty rodzinne, MAGICZNY LAS W SŁOIKU w wersji świątecznej!
Klimat Bożego Narodzenia już puka powoli do naszych drzwi, ale my się nie przejmujemy i mamy na święta sposób. Stworzymy w słojach magiczne królestwo w klimacie roślin całorocznych, które po wyjęciu świątecznej figurki będą piękną ozdobą przez kolejne miesiące.
Każda kompozycja będzie unikatowa, składała się z trzech roślinek o różnej kolorystyce i wysokości, aby stworzyć piętrowość w szkle. Uczestnicy zapoznają się z podstawowymi pojęciami, związanymi z fotosyntezą, pielęgnacją roślin wilgotnolubnych, dowiedzą się nieco o historii lasów w słoikach, a przede wszystkim dlaczego te mikro światy się zamyka. Na rynku można zaobserwować dużo gotowych kompozycji po prostu wsadzonych w szkło, a jest to duża różnica od mikroświata, który każdy z uczestników stworzy samodzielnie i zamknie na lata.
Uczestnicy mają do wyboru mnóstwo leśnych skarbów, darów natury, od różnego rodzaju kory, porostów, muszli, szyszek, do kolorowych wstążek, sznurka yutowego do ozdobienia końcowego kompozycji. Do wyboru świąteczne figurki, takie jak bałwanki, Mikołaje, zimowe misie czy też aniołki, w wersjach zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Wyjmuje się je po okresie świątecznym, dzięki czemu las jest całoroczny.
Zajęcia są idealne na miły rodzinny wieczór w zielonej atmosferze z mini dawką edukacji. Zapraszamy duety mieszane:
– para: dziecko + jeden dorosły opiekun (dziecko w dowolnym wieku, lecz raczej starsze niż 3 lata – kwestia skupienia na warsztacie, który trwa 1,5 godziny łącznie, ostatecznie, zawsze maluch może po swojej florystycznej aktywności z drugim rodzicem bawić się w bawialni, a słoik sam się skończy tworzyć 😉

Koszt od jednej pary: dziecko+rodzic 59,00 zł, płatne na miejscu. Drugi słoik 51,00 zł, gdyby para miała ochotę wykonać dwa, aby mieć podarek dla bliskich.
Warsztat trwa około 1,5 godziny, do 2 godzin zegarowych. Używamy fartuszków wielorazowych dla najmłodszych, staramy się nie wytwarzać dodatkowych śmieci w postaci jednorazowych rękawiczek ( po za tym w nich ręce się pocą po 5 minutach,a miło czasem pogrzebać w ziemi;) Dbając o środowisko z doniczek po roślinkach tworzymy domki dla owadów na innych zajęciach.
Prosimy o przybycie 10-15 minut przed warsztatem, w celu dokonania formalności, płatność na miejscu w Bagatelce.
Zajęcia prowadzi animatorka, plastyczka, miłośniczka przyrody, pedagog z 5tką z matury z biologii 😉
Zapisy pod numerem telefonu Bagatelki 692 343 234, proszę podać ilość /wiek/uczestników/para/słoików, tak abyśmy przygotowali się ze wszystkim. Są limity miejsc, także do dzieła, do zapisów przystąp!