One to One

Bagatelka to przyjazna, kameralna przestrzeń dla rodziców i ich dzieci współtworzona przez ludzi z pasją.

Naszym celem jest:

• tworzenie warunków do budowania bliskości i więzi rodzinnych,
  • propagowanie wspólnego spędzania czasu z dzieckiem,
  • danie rodzicom możliwości spędzenia czasu z innymi dorosłymi w trakcie, gdy ich dzieci radośnie bawią się w bawialni,

Bliskie są nam założenia pedagogiki Marii Montessori, edukacji leśnej, rodzicielstwa bliskości, zdrowego, ekologicznego trybu życia. Chcemy pokazywać rodzicom czym jest pedagogika Marii Montessori i dać możliwość poznania jej w praktyce stąd pomysł stworzenia Bawialni bez Plastiku oraz Pracowni Montessori, gdzie wspieramy naturalny rozwój małego człowieka w odpowiednio przygotowanym otoczeniu.

Monika Malinović

Założycielka Bagatelki, absolwentka Kolegium Nauczycielskiego, Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku Pedagogika Wieku Dziecięcego, również Szkoły Muzycznej w klasie skrzypiec. Ma ukończone także studia podyplomowe w zakresie Pedagogiki Montessori wieku dziecięcego. Bagatelkę prowadziła samodzielnie od 2017 roku. Prywatnie mama trójki dzieci. Jedno z nich zaczyna właśnie swą przygodę w edukacji domowej. Miłośniczka pedagogiki Montessori, edukacji wolnościowej, leśnej. Bliskie jej sercu są idee minimalizmu i ruchu Zero Waste (w ramach możliwości:)

Nasz Zespół

Współpracują z nami:

Darina Makiewicz – Asiedu
Jestem pierwszą w Łodzi Certyfikowaną Edukatorką Pozytywnej Dyscypliny dla Rodziców oraz Certyfikowaną Edukatorką Wczesnego Dzieciństwa. Uczestniczyłam w licznych szkoleniach i kursach z zakresu budowania relacji pomiędzy dzieckiem a dorosłym, rozumienia emocji, wspierania rozwoju dziecka, Porozumienia bez Przemocy (NVC) oraz Uważności (Mindfulness). Prowadzę bloga o dzieciach i innych pasjach www.pozytywnewychowanie.pl. Prywatnie jestem mamą dwóch cudownych córek w wieku 4 i 11 lat.

Przedszkole Papierowy Wiatraczek