One to One

Bagatelka to przyjazna, kameralna przestrzeń dla rodziców i ich dzieci współtworzona przez ludzi z pasją.

Naszym celem jest:

  • tworzenie warunków do budowania bliskości i więzi rodzinnych,
  • propagowanie wspólnego spędzania czasu z dzieckiem,
  • danie rodzicom możliwości spędzenia czasu z innymi dorosłymi w trakcie, gdy ich dzieci radośnie bawią się w bawialni,

Bliskie są nam założenia pedagogiki Marii Montessori, edukacji leśnej, rodzicielstwa bliskości, zdrowego, ekologicznego trybu życia. Chcemy pokazywać rodzicom czym jest pedagogika Marii Montessori i dać możliwość poznania jej w praktyce stąd pomysł stworzenia Bawialni bez Plastiku oraz Pracowni Montessori, gdzie wspieramy naturalny rozwój małego człowieka w odpowiednio przygotowanym otoczeniu.

Monika Malinović

Monika Malinović

Założycielka Bagatelki, absolwentka Kolegium Nauczycielskiego, Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku Pedagogika Wieku Dziecięcego, również Szkoły Muzycznej w klasie skrzypiec. Ma ukończone także studia podyplomowe w zakresie Pedagogiki Montessori wieku dziecięcego. Bagatelkę prowadziła samodzielnie od 2017 roku. Prywatnie mama trójki dzieci. Jedno z nich zaczyna właśnie swą przygodę w edukacji domowej. Miłośniczka pedagogiki Montessori, edukacji wolnościowej, leśnej. Bliskie jej sercu są idee minimalizmu i ruchu Zero Waste (w ramach możliwości:)

Nasz Zespół

Ewa Świerczyńska

Ewa Świerczyńska

Jogę poznała w wieku wczesnoszkolnym i czuje, że ta sztuka towarzyszy jej od zawsze. Pierwsze lekcje z nauczycielami zaczęła 7 lat temu. Na swoich zajęciach czerpie inspiracje z różnych nurtów jogi: Joga Iyengara, Hata Joga. Jest zafascynowana również mniej tradycyjnymi odłamami jogi jak: Ashtanga, Yin Joga, Flow Joga. Doświadczenie zbierała w Kanadzie i Polsce na wielu warsztatach. Na co dzień prowadzi zarówno zajęcia grupowe jak i prywatne, specjalnie dopasowane do osobistych potrzeb. W jodze najważniejsza jest dla niej przestrzeń, oddech i świadome wejrzenie wewnątrz siebie.

Nauczyciel jogi w trakcie treningu wg metody B.K.S. Iyengara

  • ukończony kurs doskonalący jogi dla nauczycieli wg tradycji Iyengara u Konrada Kocota
  • dyplomowany instruktor rekreacji ruchowej o specjalności hatha joga
  • ukończony kurs z jogi na chustach
Dorota Frasunkiewicz

Dorota Frasunkiewicz

Od zawsze fascynowała mnie przyroda, zarówno flora jak i fauna. Wychowałam się w miejscu gdzie miałam stały kontakt z naturą, gdzie jeździło się nad rzekę, do lasu na grzyby czy jagody, zbierało polne kwiaty na łące i plotło z nich wianki. Wszystkie te beztroskie chwile wspominam do dziś z nostalgią. Możliwość tak bliskiego obcowania z naturą sprawiła, że fascynacja przyrodą zamieniła się w pasję, dzięki której ukończyłam studia ogrodnicze na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. Natomiast pracując z dziećmi w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi, prowadząc wycieczki edukacyjne oraz uczestnicząc w warsztatach, odkryłam w sobie nową pasję, którą pragnę pogłębiać. Posiadam zdolności plastyczne, manualne oraz konstrukcyjne. Potrafię zrobić coś z niczego, co pobudza dziecięcą ciekawość, wyobraźnię oraz zwiększa kreatywność. Wierzę, że dzieci są samodzielne, twórcze i należy dać im przestrzeń by mogły same odkrywać otaczający nas świat.

Karolina Pyfel

Karolina Pyfel

Prywatnie mama Zosi i Marysi. Z wykształcenia nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej. Wciąż nie wiem kim będę jak dorosnę 🙂 Jednak jednego jestem pewna- praca i przebywanie z dziećmi dają mi dużo satysfakcji i inspirują do wielu działań. Zakochana w lesie i literaturze dziecięcej. Od lat uczę się hiszpańskiego i odnawiam niechciane meble. Do zobaczenia w Bawialni !

Jolanta Śliwińska

Jolanta Śliwińska

Jestem psychologiem, zajmuje się udzielaniem profesjonalnego wsparcia psychologicznego, w formie spotkania, bądź też przy użyciu mejla: psycholog.j.sliwinska@gmail.com 

Zanim napiszesz wiadomość przeczytaj proszę regulamin udzielania porad psychologicznych drogą elektroniczną- znajdziesz go na stronie: https://www.facebook.com/Psycholog-Jolanta-Śliwińska-poradnictwo-2274565192560374/

Zapraszam do kontaktu każdego, kto czuje, że znalazł‚ się w trudnym dla niego momencie, że to co robi go nie cieszy. Taki ból emocjonalny pojawia się w wielu momentach życia każdego z nas, jest to naturalna konsekwencja naszych przemyśleń. Pojawienie się bólu świadczy o zdrowiu psychicznym, wrażliwości, niezaspokojonych potrzebach. Podczas spotkania, bądź przy pomocy wiadomości mejlowej, pomogę ustalić, jakie podjąć kroki, by daną sytuację przeżyć jak najłagodniej dla siebie i otoczenia. 

Jestem absolwentką Uniwersytetu Łódzkiego, kierunku psychologia. W swojej dotychczasowej pracy miałam okazję pracować z osobami w każdym wieku, od przedszkolaka, poprzez rodziców dzieci, aż po osoby w wieku podeszłym. Pracując przyglądam się temu, jak myślą moi klienci, szukam ich mocnych stron, uczę komunikowania się bez przemocy, w dbałości o siebie i o innych. Szukam prawdziwych potrzeb, pokazuję jak ważna jest czuła relacja z samym sobą, widzę dużo prawdy w stwierdzeniu, że: „mniej znaczy więcej”.

Współpracują z nami:

Darina Makiewicz – Asiedu
Jestem pierwszą w Łodzi Certyfikowaną Edukatorką Pozytywnej Dyscypliny dla Rodziców oraz Certyfikowaną Edukatorką Wczesnego Dzieciństwa. Uczestniczyłam w licznych szkoleniach i kursach z zakresu budowania relacji pomiędzy dzieckiem a dorosłym, rozumienia emocji, wspierania rozwoju dziecka, Porozumienia bez Przemocy (NVC) oraz Uważności (Mindfulness). Prowadzę bloga o dzieciach i innych pasjach www.pozytywnewychowanie.pl. Prywatnie jestem mamą dwóch cudownych córek w wieku 4 i 11 lat.

Przedszkole Papierowy Wiatraczek